Értékes perceket nyerhetünk a reggeli készülődésnél, ha ruhatárunk egymással jól kombinálható darabokat tartalmaz. Így még egy átszoptatott, átvirrasztott éjszaka után, félálomban is jó eséllyel választunk ki egymással passzoló darabokat.
Korábban már írtam arról, hogy mennyire fontosnak tartom, hogy anyaként is nők maradjunk, és otthon is kényelmesen mégis csinosan öltözködjünk. Miután kiselejteztük (majdnem!) az összes „még otthonra jó lesz” kinyúlt, foltos darabot, és külön tettük az ünnepélyes, kényes ruhákat, akkor jó esetben meg is van az otthoni csinos ruhatárunk. Rosszabb esetben úgy jártok, mint én: egymással egyáltalán nem kombinálható, színében és anyagában is elütő ruhadarabok maradtak…
A pinteresten nézelődve azonban hamar rájöttem, mely színek, anyagok és fazonok tetszenek igazán nekem. Találtam nagyon jó színpalettákat is, melyek az összeillő színeket mutatják be. (Itt érhetitek el.) Nálam a pasztellszínek a nyerők, főként a púder, bézs, ez kombinálva kávébarnával, feketével és fehérrel. Ezzel nem tudok mellényúlni. Ha pedig szeretném feldobni ezeket a kombinációkat, akkor valamilyen piros kiegészítőt használok. Anyag tekintetében a kényelemre helyeztem a hangsúlyt: elasztikus, pamut ruhákat részesítek előnyben.
Összeállítottam egy olyan ruhatárat, mely egymással jól kombinálható alapdarabokat tartalmaz néhány kiegészítővel. Elkészítettem a saját kapszulagardróbomat: „A kapszulagardrób fogalma nem annyira új keletű, az elnevezést először Susie Faux, egy londoni butik tulajdonosa használta az 1970-es években, de ismertségét valójában Donna Karannak köszönhetjük, aki 1985-ben létrehozott egy hét alapdarabból álló kapszulakollekciót. A kapszulagardrób lényege egy olyan, mindössze néhány alapdarabból és pár kiegészítőből álló ruhatár, amely egymással passzoló, az alkatunkhoz illő, s nem utolsósorban klasszikus, időtálló modelleket tartalmaz.” Írja a La Femme internetes portál itt.
Pinteresten rengeteg példát találtok ilyen gardrób összeállításokra, valamint Via leírta itt, hogy lehet kialakítani a saját kapszulagardóbodat. A lényeg: néhány semleges alapdarab és néhány színes ruhadarab, mely azonos színtartományban mozog. Ha megvan ez a mag, a kapszula, akkor persze határ a csillagos ég: tovább bővítheted a ruhatárad ameddig csak szeretnéd. A lényeg, hogy meglegyenek azok az alapdarabok, amelyeket csukott szemmel is elő tudsz venni a szekrényedből bakik nélkül.
Persze nekem sem csak annyi ruhám van, amennyit a kapszulagardróbom tartalmaz. De most van egy alapom, amelyhez mindig visszatérhetek. A vásárlásaimat is megkönnyíti, hogy kialakítottam a saját kis gardróbomat: tudatosan nézelődöm a boltokban, és nem elégszem meg az elég jó cuccokkal: a tökéleteset keresem (és ez vonatkozik az árra is természetesen).
A tavaszi kapszulagardróbomat ITT nézheted meg, a kiegészítőket pedig ITT.
A nyári összeállítás ITT érhető el.
Szia! Nagyon örülök, hogy az utóbbi időben Magyarországon is kezdenek teret hódítani a kapszula ruhatárak. Én 2014 nyarán csináltam az első kapszulámat, azóta negyedévenként újragondolom. Ez a koncepció rengeteget segített a napjaim egyszerűsítésében, a spórolásban, a saját stílusom megismerésében. Nem beszélve arról, hogy időközben terhes lettem a második gyerekemmel, és mennyivel könnyebben tudtam venni az ezzel kapcsolatos öltözködési akadályokat a kapszula mentalitással… Szóval ajánlom mindenkinek!
(Remélem, nem gond, hogy régebbi poszthoz kommentelek. Most találtam rá a blogodra, és nagyon közel állnak hozzám a témáid. Csak hogy egyet mondjak: a férjem mindig azzal viccelődik különféle helyzetekben, hogy megkérdezi: fel tudok-e fedezni valami Pareto-elvszerűséget az esetben. Általában fel tudok 🙂
KedvelésKedvelik 1 személy
Szia! Nagyon megszerettem én is azt a szemléletmódot, amit a kapszulagardrób ad. Az életem minden területére igyekszem kiterjeszteni ezt a fajta hozzáállást 🙂 Amióta így van, kiegyensúlyozottabb vagyok és kevésbé stresszes.
Nagyon örülök, hogy tetszenek a témáim, tarts velem a későbbiekben is ! 🙂
Pareto meg igen, jó fej 😀
KedvelésKedvelés